Ana Sayfa Marmara Gezi Notları Türkiye

Uludağ Gezi Rehberi

uludağ gezilecek yerler bugezio

Geldi gezentinizzzz:)

Uludağ canım Uludağ, herkeste farklı anlamlar barındıran Uludağ. Bursa’ da yaşamanın en güzel ve huzur dolu avantajlarından birisi. 

bugezio uludağ gezilecek yerler
Uludağ- bugezio.com

Uludağ Milli Parkı, Türkiye’de bulunan birkaç doğa ve kış sporları merkezinden biri. Kışın Kayak severlerin odak noktasıyken, yazın ise günübirlik doğaseverlerin uğrak noktası haline geliyor. Kampçıların ise her daim aklında olan bir yer burası.

bugezio uludağ gezi rehberi

Uludağ Milli Parkı: Özellikle kış turizminin önde gelen merkezlerinden biri olan Uludağ’da, Milli Park tatilcilerin ilk durağıdır. 12.762 hektarlık alana kurulan park 1961’de Milli Park olarak anılmaya başladı ve o günden itibaren parkın çevresinde oteller, tesisler ve kamu alanları kurulmuştur. Karayolu, teleferik ve telesiyej ulaşımlarına açık olan Milli Park, birçok endemik bitki çeşidi barındırmaktadır. Lüks kayak otelleri ve eğlence mekanları ile her geleni fazlasıyla memnun etmeyi başaran 2543 metre rakımlı Uludağ, Bursa’nın en turistik yerlerinden biri aynı zamanda.

Her ne kadar kayak yapmak  son zamanlarda biraz lüks haline gelse de, sadece kayak için değil kışın ve bembeyaz manzaranın tadını çıkarmak için de Uludağ tam bir nokta atışı.

Buranın en yoğun dönemi Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Kış tatili yapmayı severler için çeşitli konaklama tercihleri mevcut. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Uludağ’ın uzunluğu 40 km iken genişliği de 15-20 km arasında farklılaşıyor. Gezilip görülecek yerleri ve oksijen deposu yaylalarında zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Uludağ Milli Park ücretli mi?

Uludağ Milli Park bugezio

Uludağ'da nakit dönemi kapandı, HGS dönemi başladı - Son dakika haberleri – Sözcü

Elbette ücretli çünkü her ne kadar her yeri betonlaştırsalar da hala koruma altında. İki sene öncesine kadar gişede ücret alınarak giriş yapılıyordu.

Artık HGS sistemiyle direkt geçiş yaparak hgs üzerinden ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. Ve bu gerçekten büyük bir kolaylık. Yoğun dönemlerde gerçekten o kadar sıra oluyor ki gişelerde, artık böyle bir sorun kalmadı. Beklemeden dağın yolunu tutabilirsiniz.  Milli Park oteller bölgesine gitmeden gişelerden önce piknik yapabileceğiniz alanlar da mevcut. Tabi yine erken kalkan yol alır şeklinde yaklaşımlarla erken giden en güzel çardak alanını kapar diyelim:)

Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Bursa şehir merkezine yalnızca 40 km uzaklıkta olan Uludağ’a hem İstanbul hem de Yalova tarafından ulaşım oldukça kolay. Bir çok farklı ulaşım seçeneği de mevcut.

Uludağ’a nasıl gidilir sorusunun birden çok cevabı olduğu için kendinize en uygun olanı seçmeniz için hepsinden bahsedeceğim.

⇒Uludağ Kayak Merkezi Açık Adres: Bursa Uludağ Yolu, Uludağ, Osmangazi, Bursa,Gülbahçe,16240 Osmangazi/Bursa

Kara Yolu

Özel aracınızla ya da otobüsle Uludağ’a kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir kaç yıl önce dağ yolunu çıkmak biraz zordu. Fakat yeni yol yapımından sonra yol genişletildi ve asfalt döküldü. Yol boyunca manzara izleyebileceğiniz manzara noktalarında mola verebilirsiniz.

Uludağ varışlı otobüsleri tercih edecekseniz; İstanbul’dan 4 saat, Ankara’dan ise yalnızca 6 saatte Uludağ’a varabilirsiniz. Eskişehir’den 172 km uzaklıktaki Uludağ’a ulaşım ortalama 3-3,5 saat sürerken, 360 km mesafedeki İzmir’den ulaşım ise maksimum 4-5 saatte tamamlanıyor. İstanbul’dan Uludağ’a kara yoluyla ulaşım için öncelikle E-5 ve TEM otoyollarını kullanmalı, ardından Yalova’ya, oradan da 60 km mesafedeki Bursa’ya geçiş yapmalısınız.

Çekirge kavşağına vardığınızda da Uludağ tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Eskihisar-Topççular arabalı feribotu kullanıp Yalova’ya geçtikten sonra Gemlik güzergahında ilerleyerek Bursa-Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Uludağ’a ulaşım içinse takip etmeniz gereken güzergah, Polatlı, Sivrihisar, Eskişehir, Bozüyük ve İnegöl.

 • Bursa şehir merkezi-Uludağ: 40 km
 • Balıkesir-Uludağ: 187 km
 • Samsun-Uludağ: 792 km
 • Kocaeli-Uludağ: 192 km
 • Manisa-Uludağ: 326 km
 • İzmir-Uludağ: 365 km
 • İstanbul-Uludağ: 284 km
 • Ankara-Uludağ: 427 km
 • Eskişehir-Uludağ: 194 km

Uludağ'a nasıl çıkılır? Otobüs, uçak veya araba ile Uludağ'a nasıl gidilir? - 24 Bursa

Teleferik

Bursa şehir merkezinden özel aracınızla 40 dakikada Uludağ’a ulaşabileceğiniz gibi isterseniz 30 dakikalık teleferik yolculuğu yaparak da Uludağ Milli Parkı Sarıalan Mevkii’ne varabilirsiniz. Bu mevkiden oteller bölgesine çıkmak içinse minibüsleri kullanmanız gerekiyor. Teleferik bölgesine hem özel aracınızla hem de otobüslerle ulaşım imkanı var. Bursa Terminalden 94 numaları otobüsler ile direkt olarak teleferik istasyonuna ulaşabilirsiniz. Mudanya’dan ise F3 nolu otobüslerle yine direkt olarak ulaşım mümkün. Aslında en zevkli ulaşım yolu Teleferik. Yukarı doğru çıkarken göreceğiniz manzara paha biçilemez. Teleferiğin 3 istasyonu var. İlki binişin gerçekleştiği Teferrüç, ikincisi Sarıalan, üçüncüsü Kurbağa Kaya istasyonu, aynı zamanda Oteller bölgesi olarak da geçiyor. Teleferiğin tek sıkıntısı hava durumuna göre kapalı olma durumu.

Dolmuş

Dolmuş kullanarak Uludağ’a çıkacaksanız gelmeniz gereken yer Tophane semti. Dolmuşlar hemen kale kapısının yakınından kalkıyor. Eğer Bursa otogarından Tophane’ye ulaşacaksanız 96 numaralı otobüse binebilirsiniz. Dolmuş yaklaşık 1 saatte Uludağ’a ulaşıyorsunuz.

Hava yolu

1944 senesinde asker üs olarak hizmete başlayan Bursa Yenişehir Havalimanı’na Türk Hava Yolları, AnadoluJet, AtlasGlobal, Onur Air vb. hava yolu firmalarının aktarmalı veya aktarmasız uçuşları ile ulaşabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı, Diyarbakır Havalimanı, Antalya Havalimanı, İstanbul Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı vb. havalimanlarından aktarmalı ve direkt uçuşlarla Bursa Yenişehir Havalimanı’na varmanız mümkün.

Bursa Yenişehir Havalimanı’na vardıktan sonra yaklaşık 112 km uzaklığındaki Uludağ Kayak Merkezi’ne araç kiralayarak gidebileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz.

Deniz yolu

Eğer arabanız varsa Bursa feribotu BUDO veya İDO Yalova’yı tercih edebilirsiniz.

Anadolu Yakası’ndan Pendik İskelesi; Avrupa Yakası’ndan ise Yenikapı’ya giderek feribota binebilirsiniz.

Arabasız ulaşım sağlayacaksanız şayet Eskihisar-Topçular vapurunu kullanabilirsiniz. Eskihisar-Topçular vapurunun toplam yolculuk süresi ise yaklaşık 45 dakika.

Mudanya İskelesi’ne deniz yolu ile ulaştıktan sonra Uludağ’a taksiyle geçiş yapabileceğiniz gibi konaklayacağınız oteli arayarak transfer aracı talep edebilir veya Bursa şehir merkezinden araç

kiralayabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Uludağ Kayak Merkezi’ndeki ilk geldiğiniz nokta ve popüler olan Beceren otelin pisti. Burası hem soluklanmak hem de kayak yapmak için oldukça yoğun oluyor.  1. Bölge’nin  en hareketli yerlerinden biri olan Beceren pisti de 900 metre uzunluğa sahip.

Ergün kayak pisti tam tamına 800 metre uzunluğa sahip.

2750 metre uzunluğundaki Kuşaklıkaya kayak pistinde ise telesiyej sistemi mevcut.

Belvü kayak pisti 800 metre; Fahri telesiyejinin bulunduğu Fahri kayak pisti ve 1100 metre uzunluğundaki Kervansaray kayak pistine de gidebilirsiniz.

Toplamda 20 civarında kayak pistinin olduğu Uludağ Kayak Merkezi’nin en iddialı kayak pistleri ise Beden Terbiyesi ve Kuşaklı. Orta zorluktaki Maden pisti de epey popüler.

Uludağ’ın 2. Bölge’sinde 1. Bölge’ye nazaran daha zorlu kayak pistleri bulunuyor.

Zirve, Kuşaklıkaya (Şahinkaya), Tutyeli, Cennet Kaya ve Fatin olmak üzere 5 tepeden meydana gelen Uludağ Kayak Merkezi’nin en uzun pisti 2750 metre uzunluğundaki Tutyeli pisti.

Kolay denilebilecek 650 metre uzunluğundaki Osman Yüce kayak pisti de tercihleriniz arasında olabilir.

ULUDAĞ KAYAK PİSTLERİ -Uzunlukları-özellikleri- - Bursa Şehir Portalı - Adım Adım Bursa Şehri Hakkında Bilgiler

Beden Terbiyesi Telkesiyej Beden Terbiyesi, Kuşaklı 2. Bölge 1050 metre
Kuşaklıkaya Telesiyej Kuşaklı 1. ve 2. Bölge 1200 metre
Tutyeli Telesiyej Grand Yazıcı Tutyeli 1. Bölge 1400 metre
Belvü Telesiyej Belvü 1. Bölge 900 metre
Yazıcı Teleski Grand Yazıcı, İtalyan Yokuşu 1. Bölge 650 metre
Gondola 1. Bölge 470 metre
Alkoçlar Teleski Ergün 1. Bölge 800 metre
Karkay Telesiyej Karkay 1. Bölge 700 metre
Ağaoğlu Telesiyej Osman Yüzce 1. Bölge 650 metre
Yazıcı Telesiyej Yazıcı 1. Bölge 1175 metre
Beceren Teleski Beceren 1. Bölge 900 metre
Kervansaray Telesiyej Kervansaray 1. Bölge 1100 metre
Fahri Telesiyej Fahri 1. Bölge 1100 metre
Kara Kuvvetleri Telesiyej Karakuvvetleri (Özel) 1. Bölge 1100 metre
Volfram Detachable Lift Maden 2. Bölge 1989 metre
Baia Teleski Baia 2. Bölge 500 metre
Karinna Teleski Karinna 2. Bölge 500 metre
Kartanesi Teleski Kartanesi 2. Bölge 500 metre
Mandıra Teleski Mandıra 2. Bölge 500 metre
Kırkgözler Teleski Kırkgözler 2. Bölge 500 metre

Uludağ Kayak Merkezi’ne Giriş Ücreti Var mı? Uludağ Kayak Merkezi (@uludaginfo) / Twitter

Uludağ Kayak Merkezi’nde doyasıya kayak yapmak için ilk olarak Skipass’a ihtiyacınız olacak. Skipass denilen sistem, teleski veya telesiyej ile zirveye çıkmak için geçiş sistemine okuttuğunuz karta verilen ad. Zirveye ulaştıktan sonra gişelerden alabileceğiniz gibi internet üzerinden de Skipass alabilirsiniz. İnternetten almanız daha avantajlı oluyor belirteyim.

Tercihinize göre saatlik, günlük ya da sezonluk Skipass alabilirsiniz.

Uludağ Skipass Fiyatları (2023)

Günlük ardışık bilet 2023 ücretleri şu şekildedir;

 • 1 günlük online bilet: 390₺ (kasada: 450₺)
 • 1,5 günlük bilet (kasada: 630₺)
 • 2 günlük online bilet 690₺ (kasada: 780)
 • 2,5 günlük bilet (kasada: 950₺)
 • 3 günlük online bilet 950₺ (kasada: 1150₺)

Günlük esnek bilet 2023 ücretleri şu şekildedir;

 • 4 günlük esnek online bilet: 1400₺ (kasada: 1600₺)
 • 5 günlük esnek online bilet: 1600₺ (kasada: 1800₺)
 • 6 günlük esnek online bilet: 1800₺ (kasada: 2000₺)

Puanlı bilet 2023 ücretleri şu şekildedir;

 • 5 çıkış ücreti: 200₺
 • 10 çıkış ücreti: 350₺
 • 30 çıkış ücreti: 810₺
 • 50 çıkış ücreti: 1100₺

Saatlik bilet 2023 ücretleri şu şekildedir;

 • 3 saatlik ücret: 250₺

Sezonluk bilet 2023 ücretleri şu şekildedir;

 • Sezonluk bilet ücreti: 4199₺
 • Sezonluk çocuk bilet ücreti: 2999₺ (her bir yetişkin sezonluk bileti ile 1 çocuk kasadan satışlarda yararlanabilir)
 • Skipass +  kayakçı bileti sezonluk ücreti: 4999₺
 • Hafta içi geçerli sezonluk ücreti: 2999₺

Uludağ’da Gezilecek Yerler

Uludağ her ne kadar kış sporları ile ünlü olsa da çevresinde de gezilecek çok sayıda yer bulunuyor.

 1. Softboğan Şelalesi

Softaboğan Şelalesi - Bursa Osmangazi Uludağ bugezio.com

Uludağ’da gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında gelen Softaboğan Şelalesi’ne giderek Bursa’nın doğal güzelliklerinin de tadını çıkarabilirsiniz. Bakacak’ın güneydoğusunda konumlanan Softaboğan Şelalesi, Dombay Çukuru Vadisi’nin eteklerinde yer alıyor. Bakacak Tepesi’ne yakın bir konumda bulunsa da araçla ulaşılamıyor. Bakacak’a kadar araçla gelip park ettikten sonra şelaleye kadar yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Şelale dediğime bakmayın çok yüksekten akmadığı için minik bir şelale diyebiliriz. Çobankaya kamp alanının karşısında yer alan bu şelale etrafında bulunan dereler ile doğal havuzlara da sahiptir.

2. Uludağ Aras Şelalesi

Aras Şelalesi – Kamp Keyfi

Uludağ Milli Parkı’na çok yakın bir konumda bulunan Uludağ Aras Şelalesi’ne milli parkın girişinden sağa döndükten sonra ormanlar istikametine doğru yürüyerek ulaşabilirsiniz. Gündüz saatlerini seçmenizi öneririm.  Hazır buraya kadar gelmişken, şelalenin bulunduğu mevkii olan Soğukpınar Köyü ve yaylasını da ziyaret edebilirsiniz.

15 metrelik yüksekliğe sahip Aras Şelalesi’ne Keten Yaylaları’ndan yürüyerek de gelmeniz mümkün. Deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikte bulunan Uludağ Aras Şelalesi aynı zamanda Nilüfer Çayı’nın da kaynağı olma özelliğini taşıyor.

3. Sirk Gölleri

Yazın kuruyan, bahar aylarında ise kartpostal tadında görüntüler sunan Kara Göl, Aynalı Göl, Kilimli Göl, Koğuk Dere, Heybeli Göl, Buzlu göl ve Çayır Dere oluşmak üzere toplamda 7 gölden oluşan Sirk Göllerini görmeden Uludağ’dan ayrılmamanızı öneriyoruz. Kar suları eridikten sonra yazın göllerde yüzme şansınız da oluyor. Tabi ki suyu inanılmaz soğuk. Bu alanın diğer bir adı göller bölgesi olarak geçiyor.

Kilimli Göl: 

Uludağ'ın saklı güzelliği göller bölgesi - bugezio.com

Yaklaşık 4,5 metre derinlikteki Kilimli Göl’ün alt tabakasının yemyeşil rengi olmasının esas sebebi, sıkı bir bitki örtüsüne sahip olması. Haftasonun oldukça yoğun olan bir bölge. Kamp yapabileceğiniz düzlükleri de mevcut.

Uludağ’da büyüklü küçüklü göller arasında yer alan Kilimli Göl, 4,5 metrelik bir derinliğe sahiptir.

Buzlu Göl:

bugezi.com Bursa/Alaçam Köyü: Bulutların Üstünden Uludağ'ın Göllerine

Türkiye’nin en önemli buzul göllerinden biri olan Buzlu Göl’de harika kareler yakalayabilir, hatta zaman zaman düzenlenen doğa fotoğrafçılığı turlarına katılım gösterebilirsiniz. Karataş Tepeleri üzerinde konumlanan Buzlu Göl dört mevsim ziyaret edebileceğiniz bir yer.

Aynalı Göl

Aynalı Göl | bugezio.com

Etkileyici güzelliğiyle ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer olan Aynalı göl, 2310 m yüksekliğe sahiptir. Buraya Aynalı Göl denmesinin sebebi çok fazla güneş alması ve karlı günlerde bunu bir ayna gibi yansıtmasıdır. 4 tepenin ortasında kalan göl tek kelimeyle nefes kesen manzaralar sunuyor.

 

4. Bakacak Seyir Terası

Bakacak Seyir Terasından eşsiz Bursa manzarasına kuş bakışı bakmak eşsiz bir deneyim, imkanınız olduğunda hem yazın hem de kışın buradaki manzarayı mutlaka deneyin! Uludağ’ın zirvesinde nefes kesici bir yer. Bakacak Seyir Terası, 1720 metre yükseklikte devasa bir balkon. Bursa’nın Yıldırım ilçesi başta olmak üzere, açık havalarda Marmara Denizi’ne kadar geniş bir görüş imkanı sağlayan teras Uludağ’ın kuzey yamacına doğru bakıyor.

Manzaranın izlendiği demir platform ise bir yükselti üzerine yapılmadığı için korkulacak ya da endişelenecek bir durum da yok.

Oteller bölgesine yakın olan terasa kadar arabayla, asfalt bir yoldan ulaşılabiliyor. Bakacak Tepesi, bu istikametteki araçla gelinebilen son nokta, ondan sonra yol yok.

Bakacak Seyir Terasına özel araçla ulaşım için önce 2. Oteller Bölgesine ulaşmalısınız. Otellerin bulunduğu tepeden Çobankaya Kamp Alanı‘na doğru ilerleyin ve burayı da geçerek devam edin. Terasın bulunduğu yer aynı zamanda Jandarma Karakolu’nun ve Uludağ iletişimini sağlayan radyolink istasyonlarının da bulunduğu yer. Oteller bölgesine 3,5 km uzaklıkta ve Ağaoğlu My Mountain otelinin önünden geçerek ulaşabiliyorsunuz.

Bakacak Tepesi | Bugezio.com

5.Kirazlı Yayla

Uludağ’ın en popüler piknik alanlarından biri olan Kirazlı Yayla, diğer yaylalara göre daha çok tesisi bünyesinde barındırıyor.  Piknik yapabileceğiniz geniş bir alana sahip fakat dikkat etmenizi rica ediyorum.

6.İnkaya Çınarı

İNKAYA ÇINARI /BURSA /FOTOĞRAFLI /GEZİLECEK YERLER/ - Bursa Şehir Portalı - Adım Adım Bursa Şehri Hakkında Bilgiler

35 metre uzunluğa ve 3 metre çapa sahip olan, tam tamına 600 yaşındaki İnkaya Çınar’ının gölgesinde çay-kahve molası verin. 600 yıllık tarihi çınar muhteşem görünümü ile dünyaca ünlüdür. Genellikle yabancı tursitlerin ilgisi dahilinde. Çapı 3, yüksekliği ise 35 m. olan bu anıt ağaç, 13 ana kola sahiptir. Dalların kalınlığı 3-4 metreyi bulan çınar, 9,2 metrelik çevresiyle Türkiye’nin en yaşlı ağaçlarından biridir.  İnkaya meyve tatlısını da mutlaka deneyebilirsiniz.

7. Sarıalan Kamp Alanı

Uludağ Sarıalan bölgesi, Uludağ’daki teleferik hattının istasyonlarından biri. Bursa‘ya yakın, rakımı düşük olması ve piknik alanlarının varlığı nedeniyle yakın çevrede tercih edilen yerlerden. 1635 rakımlı Sarıalan Kamp Alanı denilen bu yer daha çok günübirlik piknik için kullanılan bir yer. Sarıalan ormanlık alanda çadır kurmak maalesef ki yasak. Günübirlik gezinizi planlayabilirsiniz. Sarıalan’da piknik yapmak için piknik masalarının da bulunduğu orman içi dinlenme alanı bulunuyor.

Burada mangal da yapılabiliyor, mangal için ayrılmış özel alanlar var. Yoğun dönemlerde mangal dumanından geçilmeyecek gibi duran bir yer. Ama tenha zamanı oldukça tatlı.

Uludağ Sarıalan nerede ve nasıl gidilir?

Sarıalan, milli parkın içinde, araçla gidilebilen bir yer. Aracınız yoksa teleferik ile ulaşım da sağlayabilirsiniz. Sarıalan teleferik ile gelinen son nokta.

Aracınızla geliyorsanız milli parkın girişinden 8,7 km uzaklıkta bulunuyor.  Yol ikiye ayrıldığında Sarıalan diye tabelayı göreceksiniz. Eğer Çobankaya ve oteller bölgesinden geliyorsanız milli parkın girişine doğru inerken Sarıalan tarafına, sağa doğru keskin bir viraj dönmelisiniz. Uludağ içinde tabelaları takip ederek rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sarıalan’dan Çobankaya’ya da çıkabilirsiniz. Teleferik, Sarıalan’da son, ama telesiyej ile 2. Oteller Bölgesi’ne ulaşabilirsiniz. Oradan da Çobankaya Kamp Alanı, Softaboğan Şelalesi ya da Bakacak Seyir Terası’na ulaşmanız mümkün. Yürüyüş yapmak isteyenler için de Çobankaya Kamp Alanı’na çıkan bir yaklaşık 3 km’lik bir trekking parkuru mevcut.

8. Çobankaya Yaylası

Uludağ sınırları içerisinde yer alan, 1700 metre yükseklikteki Çobankaya Yaylası, yeşilliklerin içerisinde kalmış muazzam bir bölgedir. Oteller bölgesinden rahatlıkla geçiş yapabileceğiniz Çobankaya Yaylası, en çok da kamp ve doğa tutkunlarının ilgi odağında oluyor.

Kır gazinosu, büfe ve Kızılay Kampı’nı bünyesinde barındıran yaylada Milli Park Müdürlüğü’nce işletilen işçi pansiyonu, sıhhi tesis kompleksi, cami vb. bulunuyor. 150 çadır ve 1000 kişi kapasiteli bir yayla burası. Çadır alanının bir kısmına bungolaw evler inşa edilmiş. Çobankaya’ya girip, bu evlerin arasında ilerledikten sonra yolun sonundan sağa dönün, ileride, sağ tarafında büyük bir volkanik taşın olduğu daha açık bir araziyle karşılaşacaksınız. Bu alan Çobankaya’da ücretsiz çadır kurabileceğiniz bir alan. Hatta biraz daha ileri gidip orman içinde de çadır kurabilirsiniz. Orman içinde gezerseniz çadır kurabileceğiniz düzlüklere mutlaka rastlarsınız.

Kamp alanı milli parkın içinde 2. Oteller Bölgesi denilen bölgenin çok yakınında yer alıyor. Özel araç ile gidiyorsanız kamp alanının içine kadar asfalt yoldan gidebiliyorsunuz.

Eğer yaya olarak geliyorsanız teleferik ile 2. Oteller Bölgesi’ne gelip 1,1 km kuzeye yürümeniz gerekiyor. Hatta kamp için alışverişinizi teleferik istasyonunun yanında bulunan MigrosJet’ten de tedarik edebilirsiniz.

Uludağ ve Çevresinde Bulunan Kamp Alanları | by Hasan Kasapoğlu | Çağdaş Evliya Çelebi | Medium

Kamp alanının imkanları;

 • Belediyenin yerleştirdiği seyyar tuvaletler var.
 • Her yerde çeşme var.
 • Yazın bile geceleri 6 dereceye kadar düşer hava sıcaklığı. Eğer rüzgarsız bir alandaysanız ve normal bir tulum ile kışlık malzemeleriniz yanınızdaysa gece donmazsınız.
 • Yerde değil ama mangalda ya da bir tenekede ateş yakabilirsiniz. Her ne kadar piknik ve kamp alanı olsa da ateş konusunda tedbirler var.

Heybetli bir dağın eteklerinde süzülmek, kar soğuğunda sıcak şarap ve mangalda sucuk ikilisini tatmak, bembeyaz manzara eşliğinde serpme kahvaltı yapmak, macera dolu kayak aktivitelerine katılmak için Uludağ en güzel tercihlerden bir tanesi. Şimdiden iyi tatiller diliyorum. Aynı zamanda beni instagram hesabımdan da takip edin. Daha çooook gezeceğiz♥

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bugezio.com