Akdeniz Gezi Notları Ana Sayfa Türkiye

Kalkan’da Yazlık Villa Tatili

antalya kalkan

Bugezio Tatil Severleri Merhaba !

Kurban Bayramı’nı fırsat bilerek ocak şubat ayları gibi tatil planı yapmaya başladık. Bu sene ilk defa bir villa kiralama deneyimi yaşamak istediğimiz için villa araştırmasına giriştik. Villa araştırmalarını aşağıdaki sitelerden gerçekleştirdik:

Aile olarak gideceğimiz için belli başlı kriterlerimiz bulunuyordu:

  1. 3 Oda olması (Bir çocuklu aile ve bir çift)
  2. Her odanın ayrı banyosu olması
  3. Sadece villaya ait havuz olması
  4. Villanın etrafının başka evler tarafından rahat görünmemesi
  5. Yemek yenebilecek rahat bir alan olması
  6. Evcil hayvan dostu olması(kediler seyahati sevmese de bakacak kimse bulamasaydık bu seçenek bizim için önemli olacaktı.)
  7. En önemlisi uygun maliyetli olması.

Tüm bu isteklerimizi tek bir villada bulduk. Bizim en büyük avantajımız erken rezervasyon yaptırmamız oldu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi biz villayı Şubat 2023 tarihinde Haziran ayı sonu için 5 Gece 6 gün olarak tuttuk. Bizim tuttuğumuz rakam 26.429,00 TL(KDV dahil). Bizden hemen sonraki döneme haziran ayında baktığımızda fiyatlar 60-70K civarına çıkmıştı.

Evin linkini aşağıda paylaşıyorum. Görseldekinden hiçbir farkı yoktu. Aksine umduğumuzdan çok daha keyifliydi.

https://villakalkan.com.tr/kalkan-kiralik-villa-1914#&gid=1&pid=1

Ev sahipleri de gerçekten güler yüzlü ve çok ilgiliydiler. Ev çok temizdi ve gerçekten 1 hafta evden çıkmadan dinlemek üzerine bir tatil geçirmek için idealdi. Her sabah çöplerimiz alınıp havuz klorlandı. Mutfak eşyaları mikrodalga fırınından cezvesine, su sebiline kadar her şeyi ile fazlasıyla tamdı.

Bonus: Evin içinde Türk Hamamı bulunuyor.

Tek sıkıntısı çevredeki horozların sabah verdikleri konserlerdi 😊  Doğa ile yaşamı seven biriyseniz bu hiç sorun olmaz.

Sadece önemli bir noktadan bahsetmek istiyorum ev inanılmaz dik bir yokuşun sonundaydı ve yol biraz dardı. Genellikle araç ile gidildiğinden bu detayı paylaşmak istedim. Ev sahibi ile konuştuğumuzda çok az bir yokuş var ama sorun olmaz demişti beklediğimizden daha dik bir yokuştu 😊 Kalkan’da her yer yokuş olduğu için onlara ufak bir yokuş geliyor sanırım 😊

Rezervasyon ile ilgili notlar:

*Rezervasyonun onaylanmasını takip eden 24 saat içerisinde İPTAL gerçekleşirse ziyaretçi ödemiş olduğu kaporayı koşulsuz iade alır.

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30 gün veya daha uzun süre önce gerçekleşirse, ziyaretçi, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. Eğer ödemiş olduğu kapora %35’ten fazla ise arada oluşan farkı geri alabilecektir eğer %35’ten daha az ön ödeme yapıldıysa ziyaretçi arada oluşan farkı ödemekle yükümlüdür.

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 8-29 gün kadar öncesi gerçekleşirse, ziyaretçi toplam seyahat bedelinin %50’sini ödemek zorundadır.

*Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-7 gün kadar öncesi gerçekleşirse veya ziyaretçi konaklama tesisine giriş yapmazsa toplam seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bugezio.com