Akdeniz Gezi Notları Ana Sayfa Türkiye

Kaş’ın En Güzel 7 Koyu

Bugezio Tatil Severleri Merhaba !

Kaş’a gidince mutlaka uğramanız gereken plajları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Size en büyük önerimiz eğer fırsatınız varsa bayram tatillerinde evde kalmak olur 😊 Plajlara girmek için sabah 7-8 gibi plajda olmuş olmanız gerekiyor. Aksi takdirde inanılmaz yer bulmanız zorlaşıyor…

1)Kaputaş Plajı: Bu plaj, Kaş’ın en ünlü ve etkileyici plajlarından biridir. Beyaz kumları, turkuaz denizi ve yüksek kayalıklarıyla dikkat çeker. Muhteşem manzarasıyla unutulmaz bir deneyim sunar. Sahil için birazcık merdiven kullanmanız gerekiyor. Araç park sorunu da bulunuyor maalesef ki. Eğer park harici yere bırakırsanız jandarmalar tarafından ceza yazılıyor ve hatta çekilen arabalar da oluyor. Şemsiye ve şezlong 75 TL, Kaputaş Plajı’na giriş ve duş ücretsiz. 

2)Büyük Çakıl Plajı: Kaş merkezine yürüme mesafesinde bulunan bu plaj, temiz suları ve çakıl taşlarıyla ünlüdür. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkanı da bulunur. Çevresindeki restoranlarda lezzetli deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Burada birden fazla mini işletmeler var ve şemsiye-şezlong ücreti 150 TL.

3)Limanağzı Plajı: Kaş’a 3 kilometre mesafede bulunan bu plaj, sessiz ve sakin bir ortama sahip. Doğal güzelliği ve huzurlu atmosferiyle tercih edilen bir plaj. Aynı zamanda çevresindeki kayalıklardan atlayarak serinleme imkânı da bulunuyor.En meşhur ücretli plajları ie Nuri’s Beach ve Bilal’in yeri.

  • Nuri’s Beach için Kaş limandan kalkan kendi ücretsiz tekneleri kullanabilirsiniz. Giriş ve şezlong kullanımı ücretsiz ama 2023 yılı itibariyle kişi başı minimum 600 TL harcamanız gerekiyor. Nuri’s Beach: 0 (538) 899 32 72
  • Bilal’in Yeri için ise tekne gidiş geliş bedeli kişi başı 150 TL. Bilal’in Yeri’ne de giriş ve şezlong kullanımı ücretsiz ama 2023 yılı itibariyle kişi başı minimum 300 TL harcama zorunluluğu var. Bilal’in Yeri: 0 (535) 395 81 82

4)Küçük Çakıl Plajı: Kaş’ın simgelerinden biri olan bu plaj, temiz suları ve renkli çakıl taşlarıyla ünlüdür. Çevresindeki kafe ve restoranlarda dinlenme molası verebilir, serinlemek için denize girebilirsiniz. Halk plajının yanında Derya Beach ve Çınarlar Beach yer alıyor.

  • Derya Beach’te şezlong ücreti 200 TL. Ayrıca akşam üstü partileri de bir başka ilgi çekiyor. 02428363376
  • Çınarlar Beach’te de giriş ücretsiz ama 2023 itibariyle kafede kişi başı minimum 250 TL harcamak zorunlu. Eğer loca tutacağız deseniz bu rakan 350 TL.

5)Hidayet Koyu: Çukurbağ yarımadasında yer alan Hidayet Koyu, Kaş’ın en güzel koyları sırlamasında daima ilk sıralarda yer alıyor.

Koydaki tek işletme olan Blanca Beach 2015’ten beri hizmet veriyor. Otel, restoran ve beach olmak üzere 3 farklı konsepti var. Blanca Beach’e giriş ücretsiz, şezlong ücreti 175 TL, şemsiye ücreti 50 TL. Loca kiralamak isterseniz maksimum beş altı kişinin sığabileceği loca bedeli 2000 TL. Bayram’da rezervasyon kabul edilmiyor. 09.00’da gittiğimizde yer kalmamıştı.

6)İnceboğaz Plajı: Çok büyük kapasiteli olmayan bu plajda bayam sebebi ile 09:30 gibi maalesef doldu. Giriş ücretsiz. Eğer şezlong ve şemsiye almak isterseniz ayrı ayrı 75 TL. Kafe ücretlerini aşağıdaki görselde paylaşıyorum. Çoğu yere göre uygun fiyatlı.

Bonus! Bu halk plajına evcil hayvan giremiyor. Fakat sokak hayvanlarına bakıyorlar. 😊

Kaş, genel olarak plajlarıyla ünlü bir bölge olduğu için birçok seçenek sunar. Tatil planlarınızı yaparken seçtiğiniz plajın konumunu, halka açıklık durumunu ve kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Şimdiden bol gezmeli ve bol yemeli tatiller 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bugezio.com